Tytuł


Biblia w skróconej wersji

Biblia w skróconej wersji

Czy to możliwe żeby trzech aktorów odegrało w ciągu 90 minut 44 postaci biblijne?  więcej

PREMIERA - GRUDZIEŃ 2011

AUTORZY
Adam Long, Reed Martin i Austin Tichenor

TŁUMACZENIE / PRODUKCJA
Włodzimierz Kaczkowski

REŻYSERIA / MUZYKA / TEKSTY PIOSENEK / ADAPTACJA TEKSTU
Szymon Turkiewicz

SCENOGRAFIA / KOSTIUMY
Magdalena Engelmajer

WYSTĘPUJĄ
Paweł Iwanicki
Bartosz Głogowski
Marcin Piejaś


Czy to możliwe żeby trzech aktorów odegrało w ciągu 90 minut 44 postaci biblijne? Wyrusz w podróż po Starym i Nowym Testamencie i poznaj najważniejsze historie Biblijne przedstawione z przymrużeniem oka! Otwórz się na niezobowiązującą edukację, która w płynny sposób zaznajomi z Biblią każdego, kto był z nią na bakier i rozbawi specjalistów dzięki licznym ciekawostkom i nowatorskim interpretacjom.

Król Salomon zaśpiewa przebój w stylu Jerzego Połomskiego, Salome skusi Jana Chrzciciela tańcem na rurze, Trzej Królowie zagubią się na pustyni prowadzeni przez gwiezdną nawigację, a narodziny Jezusa zostaną przekazane na żywo tysiącom widzów za pośrednictwem Jeruzalem TV. W spektaklu zagra trzech Jezusów, którzy zmierzą się ze sobą jak kowboje na Dzikim Zachodzie.  W formie wielojęzycznej opery mydlanej ujawnimy jak porozumiewali się ludzie przed zbudowaniem wieży Babel.

Dopełnieniem przedstawienia jest wyśmienita muzyka i reżyseria Szymona Turkiewicza, znanego z reżyserowania takich spektakli jak "Fejs Bóg", czy "Dolne partie - musical intymny": w rytmie arabskiego hip-hopu wyjaśniamy kwestie biblijnych imion, a wszystko wieńczy musicalowa wersja Księgi Apokalipsy.

„Biblia - w skróconej wersji” to trzecie przedstawienie z cyklu, które wraz ze spektaklami „Dzieła wszystkie Szekspira” i „Historia świata w skróconej wersji” tworzy rozrywkowo edukacyjny tryptyk dla widza w każdym wieku.

"Serdecznie zapraszamy na spotkanie z najważniejszą księgą wszech czasów. Najsłynniejsza blondynka w Polsce twierdzi (chyba na trzeźwo), że pisali ją ludzie „napruci winem i ziołami”, satanista celebryta (chyba na trzeźwo) pali ją na koncertach. To skrajne przykłady. Ale czy prawdziwe jest twierdzenie tych, że Biblia jest świętością, o której nie wolno nam rozmawiać, a już na pewno – z niej żartować? Nasz spektakl jest próbą odpowiedzi na to pytanie. To Biblia w pigułce, choć nie namawiamy katechetów, by traktowali nasze przedstawienie jako lekcję religii. Bo nasza pigułka bardziej niż edukacyjnie, ma działać rozweselająco.

Wybraliśmy najbardziej znane biblijne wątki i przypowieści, przepuszczamy je przez nasze poczucie humoru i serwujemy w formie lekkiej (mamy nadzieję:), łatwiejszej (tak nam się wydaje:) i przyjemnej (takie jest nasze zdanie i my się z nim zgadzamy:). Nie chcemy nikogo obrażać, nie zależy nam na tanim rozgłosie małych, nieporadnych bluźnierców, szanujemy uczucia religijne, katolicyzm i samo Pismo Święte. Proponujemy jedynie, byście Państwo podczas naszego spektaklu spojrzeli na nie z przymrużeniem oka, humorem, ale i refleksją. Wierzymy, że śmiech to zdrowie i że można także na tematy wiary żartować czy puszczać wodze artystycznej fantazji, o ile nie przekracza się granicy, za którą jest już tylko niesmak, zażenowanie i czyjeś zranione uczucia. Ciepłe opinie widzów o naszym spektaklu pozwalają nam sądzić, że granicy tej, zgodnie z przyjętymi przez nas założeniami, nie przekraczamy. Życzymy dobrej zabawy i obiecujemy – będzie śmiesznie..." - Krzysztof Feusette, dziennikarz

Polub Nas


Proponujemy również


Festiwal Globaltica 2019

Park Kolibki, Gdynia

GLOBALTICA to wyjątkowe wydarzenie w letnim kalendarzu imprez kulturalnych.

Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!