Tytuł


35. Festiwal Dźwięki Północy - dzień III
2

35. Festiwal Dźwięki Północy - dzień III

„Dźwięki Północy” są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce. To także jedyne wydarzenie w naszym kraju, które koncentruje się na tradycji i kulturze muzycznej regionu Morza Bałtyckiego.

LUMPEKS

francusko-polski zespół założony przez Sébastiena Beliaha. Kontrabasista zaprosił do współpracy wybitnych improwizatorów sceny jazzowej – Pierre’a Borela i Louisa Lauraina oraz utalentowaną śpiewaczkę i barabanistkę Olgę Kozieł. Z tego połączenia znoszącego granice, powstał osobliwy styl żonglujący energetyczną improwizacją jazzową i siłą polskiej muzyki tanecznej. Zespół otrzymał Grand Prix w Konkursie Muzyki Folkowej 22. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja 2019 za: „swobodną, odważną, pełną wyobraźni i wyczucia, interpretację tradycji muzycznych”.

Louis Laurain – trąbka

Pierre Borel – saksofon

Olga Kozieł – instrumenty perkusyjne, śpiew

Sébastien Beliah - kontrabas

RADICAL POLISH ANSAMBL

RPA to połączenie tego, co najbardziej archaiczne w tradycji polskiej wsi, z tym, co najbardziej awangardowe we współczesnej muzyce eksperymentalnej. Sześcioro „ludowych” skrzypków i skrzypaczek oraz grający „na dżazie” perkusista – artyści znani z takich grup, jak L. Stadt, Lautari, Tęgie Chłopy czy Odpoczno – podjęli wyzwanie rekonstrukcji muzyki tajemniczego polsko-indyjskiego kompozytora Tadeusza Sielanki.

Maciej Filipczuk – skrzypce, kierownictwo muzyczne

Emilia Bolibrzuch - skrzypce

Łucja Siedlik – skrzypce

Polub Nas


Proponujemy również


Grzegorz Turnau

Stary Maneż, Gdańsk

Grzegorz Turnau – pisze i wykonuje piosenki od ponad trzydziestu, a nagrywa je…

Pat Metheny w Sopocie

Opera Leśna, Sopot

Pat Metheny po raz pierwszy w Trójmieście!

Zespół Laboratorium Pieśni powraca do Łodzi!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!