Tytuł


35. Festiwal Dźwięki Północy - dzień I
2

35. Festiwal Dźwięki Północy - dzień I

„Dźwięki Północy” są jednym z najważniejszych i najstarszych festiwali folkowych w Polsce. To także jedyne wydarzenie w naszym kraju, które koncentruje się na tradycji i kulturze muzycznej regionu Morza Bałtyckiego.

MANIUCHA I KSAWERY

duet w autorski sposób łączący jazzową improwizację z ginącymi pieśniami ukraińskiego Polesia. W swoich kompozycjach przywołują pieśni wiosenne, żniwne, weselne, miłosne, dziadowskie, kolędy i kołysanki łącząc je w opowieści odwzorowujące cykle przyrody i ludzkiego życia. W 2017 r. odbyła się premiera ich debiutanckiej płyty “Oj borom, borom…”, będącej próbą stworzenia wielopłaszczyznowej opowieści na bazie archaicznych pieśni zachodniego Polesia.

Maniucha Bikont - wokal

Ksawery Wójciński - kontrabas, wokal

www.facebook.com/ManiuchaKsawery/

 

BASTARDA

Grupa wydawniczo i środowiskowo związana z wytwórnią Lado ABC. Artyści podejmują odważną próbę reinterpretacji muzyki dawnej oraz stworzenia na jej podstawie autorskiego języka dźwiękowego. Kilkusetletnie śpiewy chorałowe, motety, litanie rozbijają się niejednokrotnie na małe odcinki, stale zmieniający się kontrapunkt wczesnej polifonii imploduje w minimalizm. Muzyka Bastardy to współczesna, oryginalna i bardzo osobista wypowiedź wsparta na bogatych tradycjach muzycznych.

Paweł Szamburski – klarnet

Michał Górczyński – klarnet basowy

Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela

www.bastardatrio.com

 

Polub Nas


Proponujemy również


Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!