Tytuł


10. Festiwal NDI Sopot Classic - Koncert Finałowy - Gala Operowa
2

10. Festiwal NDI Sopot Classic - Koncert Finałowy - Gala Operowa

Tegoroczną edycje festiwalu zakończymy Galą Operową.

Rolando Villazón ­_ tenor
Pumeza Matshikiza _ sopran
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Wojciech Rajski _ dyrygent
Monika Zamachowska _ prowadzenie koncertu

Tegoroczną edycje festiwalu zakończymy Galą Operową. Na scenie gościć będziemy  Rolando Villazón - jest uznawany za jednego z największych żyjących tenorów.

Pochodzi z Meksyku, gdzie odbył studia muzyczne w Państwowym Konserwatorium Muzycznym. Następnie dostał się do programu dla młodych artystów w Pittsburghu oraz w Operze w San Francisco. Publiczności i krytyce dał się poznać dzięki zwycięstwom w licznych, prestiżowych konkursach w kategorii opery i zarzueli. W Europie zadebiutował w 1999 jako Des Grieux w Manon Masseneta w Teatro Carlo Felice w Genui. Następnie występował w Operze Paryskiej, jako Alfredo w La Traviata Verdiego i Staatsoper w Berlinie jako Macduff w Makbecie Verdiego oraz w Bayerische Staatsoper w Monachium i Staatsoper w Wiedniu. W 2005 zadebiutował na Festiwalu w Salzburgu, jako Alfredo w La traviata obok Anny Netrebko.

W 2007 podpisał kontrakt z Deutsche Grammophon.
Podczas sopockiego Koncertu Artyście towarzyszyć będzie sopranistka Pumeza Matshikiza uznana przez Independent za „jednym z najbardziej ekscytujących współczesnych głosów operowych” . Matshikiza to wschodząca gwiazda światowej opery. Pochodzi z RPA. Studiowała w Royal College of Music w Londynie. Występowała w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii (Covent Garden) , Włoszech (La Scala), Stanach Zjednoczonych.

Polub Nas


Proponujemy również


Teatr Witkacego

Zakopane

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do Teatru Witkacego w Zakopanem.

Asseco Gdynia

Gdynia Arena

Pragniemy poinformować, że zespół Asseco Arka Gdynia rozpoczął rozgrywki sezonu zasadniczego 2020/2021.

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!